+ 48 539 001 800
+ 48 539 001 600
+ 48 539 001 500

Dziękuję

Nie piję

Alkohol

rozdziela rodziny

Dzieci patrzą

czym skorupka za młodu...

 

 

Stop przemocy

alkohol wzmaga przemoc domową

 

 

Kolonie w Stegnie

Odsłony: 1307

Informujemy, iż trwa nabór dzieci w wieku 7 – 12 lat na bezpłatne kolonie w Stegnie pt. „AHOJ PIRACI - NA TROPIE JACKA SPARROWA Moja Pierwsza kolonia.

Kolonia trwać będzie od 12.07 – 23.07. 2017

Nabór trwa do 30 czerwca.

Nabór i więcej informacji: 539 001 600

 

AHOJ PIRACI - NA TROPIE JACKA SPARROWA

Moja Pierwsza kolonia.

Kolonia dla dzieci w wieku 7 – 12 lat

Kolonie Stegna
Kolonie Stegna
Kolonie Stegna
Kolonia Stegna
Kolonia Stegna
Kolonia Stegna
Kolonia Stegna
Kolonie Stegna
Kolonie Stegna
Kolonie Stegna
Kolonie Stegna

MIEJSCOWOŚĆ

Stegna – duża wieś położona w województwie pomorskim, należy do jednych z najpiękniejszych i najbardziej interesujących gmin nadbałtyckich. Otoczona wodami Wisły, Szkarpawy i Morza Bałtyckiego jest jakoby wyspą. W tej uroczej miejscowości przepełnionej szlakami pieszymi, rowerowymi i wodnymi, z łatwością można poczuć wakacyjny klimat i dać się ponieść przygodzie.

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek Syrenka. Usytuowany jest na skraju lasu, dojście do plaży oświetloną leśną aleją spacerową. Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami. Teren ogrodzony całkowicie bezpieczny. Zdjęcia obiektu dostępne są pod adresem internetowym: http://www.syrenka.mierzeja.pl

DO DYSPOZYCJI UCZESTNIKÓW

Przestronna jadalnia, świetlica wyposażona w bibliotekę, sala dyskotekowa, ping-pong, bilard, internet Wi-fi. Plac zabaw dla dzieci wyposażony w sprzęt. Boisko do siatkówki, zadaszone miejsce na ognisko, bezpłatny basen.

WYŻYWIENIE

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek wydawany przy obiedzie, kolacja)

TRANSPORT

Przejazd autokarem na trasie Kartuzy – Stegna – Kartuzy.

PROGRAM KOLONII

Wycieczki:

  1. Poczuj Magię Astronomii!!!
    Rejs Zalewem Wiślanym z Krynicy Morskiej do Fromborka – Odwiedzimy Wzgórze Katedralne: Dzwonnicę tzw. Wieżę Radziejowskiego, a w niej Planetarium z Wahadłem Foucalta (przyrząd do obserwacji ruchu wirowego Ziemi) oraz Muzeum Mikołaja Kopernika. W drodze powrotnej odwiedzimy latarnię morską w Krynicy Morskiej, na szczycie której roztacza się fantastyczny widok na Mierzeję Wiślaną, Zatokę Gdańską, Zalew Wiślany i Frombork. Wzrokiem można także dosięgnąć Trójmiasta i rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego!
  2. Przejazd Żuławską kolejką wąskotorową do Ujścia Wisły, a następnie do CENTRUM RODZINNEJ REKREACJI w Jantarze, które jest unikalną i wyjątkową propozycją rekreacyjną dla turystów odwiedzających miejscowości Mierzei Wiślanej. W ramach Centrum zwiedzimy ptaszarnię, Mini ZOO, odbędziemy przejażdżkę na koniu oraz pościgamy się gokartami rowerowymi na przygotowanym odpowiednio torze.

ZOSTAŃ PIRATEM

AHOJ PIRACI!

Podczas najbliższych kilku dni nauczymy Was jak od MAJTKA stać się KAPITANEM.

MARINE STYLE

Na początek odpowiedni strój! Obudzimy śpiący w nas talent artystyczny! Każdy z nas stworzy swoją własną niepowtarzalną koszulkę, w będącym zawsze na topie stylu marynarskim. Wzorem Paprockiego & Brzozowskiego przemienimy się w kreatorów mody, przygotujemy przepaski na oczy oraz inne dodatki.

Na koniec urządzimy pokaz wykonanych stylizacji oraz sesję zdjęciową.

BUDOWANIE OKRĘTU PIRACKIEGO

Stawimy czoła wyzwaniu i zbudujemy pirackie jednostki pływające z dostępnych materiałów: styropian, butelki, prześcieradła, sznury, taśmy i gałęzie – konstruowanie i wodowanie. Stworzymy własną banderę oraz okrzyk piracki. Sprawdzimy, która załoga zbuduje najsolidniejszy statek, a który zatonie jako pierwszy!

BITWA MORSKA

Cały dzień będziemy walczyć, oczywiście w myśl zasad fair play, w różnorodnych zawodach i rozgrywkach sportowych drużynowych, jak i indywidualnych. W planie m.in. rozgrywki ringo, piłki nożnej i siatkówki, baloniada, wyścigi, tory przeszkód i wiele innych.

Z SURVIVALEM NA TY – CZYLI CO KAŻDY PIRAT POWINIEN WIEDZIEĆ ABY PRZETRWAĆ NA WODZIE I LĄDZIE

Z survivalem na ty – czyli co każdy pirat powinien wiedzieć aby przetrwać na wodzie i lądzieNawet horda piracka, mu być dobrze zgraną załogą i dać sobie radę w każdej sytuacji. Na początek czeka nas musztra, podczas której poznamy podstawowe komendy i zwroty, zapoznamy się także m.in.: z zasadami orientacji w terenie, określania północy na wiele różnych sposobów, posługiwania się mapą oraz kompasem, zasadami komunikacji na morzu oraz alfabetem Morse’a. Zbudujemy także łączność telekomunikacyjną i szyfrując wiadomości nadamy je do punktu zbornego.

A co gdy okręt rozbije się na bezludnej wyspie? W takiej sytuacji nauka sztuki gotowania napoju, z tego co uda nam się znaleźć, okaże się niezbędna. Na zakończenie nocny alarm!

MORSKIE SPOSOBY LINOWE

Morskie sposoby linoweKażdy prawdziwy pirat umie bez problemu wdrapać się na maszt statku. My też jako mali piraci przejdziemy odpowiednie szkolenie. Będziemy mieli okazję zmierzyć się z różnymi technikami linowymi, nauczymy się węzłów żeglarskich, ratowniczych i alpinistycznych, dowiemy się jak rozwieszać różne typy mostów linowych m.in.: niedźwiedzi, V, komandosa oraz spróbujemy sami taki stworzyć! Zabawę zakończymy budowaniem szałasu, który da nam schronienie przed intruzami.

KUK OKRĘTOWY

Każda załoga okrętu musi posiadać swojego kucharza. Kolejką wąskotorową przyjedziemy do domu podcieniowym na Żuławach – Mały Holender, gdzie przejdziemy pierwsze szkolenie w tym kierunku. Nauczymy się wyrabiać ciasto na zakwasie i chleb pieczony w piecu chlebowym. Każdy wyrobi swój podpłomyk dodając różne dodatki – zioła, warzywa, owoce. Wspólnie upieczemy w piecu chlebowym przygotowane podpłomyki. A na koniec zjemy je ze smakiem!

PIRACKIE SKARBY

Naszym zadaniem będzie odszukanie miejsca zakopania przez pirata Jacka Sparrowa skrzyni ze skarbem. Jednak dokonanie tego nie będzie takie proste jakby się mogło wydawać, sprytny pirat podarł mapę na kilka części i aby uzyskać kolejną część mapy będziemy musieli wykonać zadanie...

KORSARZE ZDOBYWAJĄ PLAŻĘ

Stegna słynie z pięknej szerokiej piaszczystej plaży. Młodzi korsarze będą mogli tutaj do woli korzystać z kąpieli morskich pod okiem pirata ratownika. Oczywiście czeka na nas konkurs na najciekawszą rzeźbę z piasku, zawody w wodzie i wylegiwanie się na złotym piasku.

NEPTUNALIA

Czeka nas prawdziwy chrzest morski, podczas którego zaszczycą nas swoją obecnością dostojni goście - sam Neptun - władca wszech mórz i oceanów, ze swą małżonką - Prozerpiną! Każdy odważny wilk morski po zaliczeniu wszystkich morskich zadań zostanie przyjęty do grona braci żeglarskiej.

DODATKOWE ATRAKCJE

SCRAPBOOKING

To technika zdobienia, nadawania zużytym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, stworzymy i ozdobimy swoje własne kartki pocztowe! Jak? Czym? Wszystkim, co wpadnie w rękę - zgodnie z duchem scrapbookingu.

WIECZÓR KABARETÓW I HUMORU

Zaprezentujemy nasze kabaretowe zdolności indywidualnie lub grupowo. Skecze, żarciki i dowcipy spowodują, że ze śmiechu będziemy się turlać po trawie.

OGNISKO Z SZANTAMI

Rodziców, którzy przyjadą odwiedzić dzieci, zapraszamy na występ oraz wspólne zabawy, a także rywalizację RODZICE vs DZIECI, kto wygra starcie?!