+ 48 539 001 800
+ 48 539 001 600
+ 48 539 001 500

Moje 24 Godziny 2016 nr 5

Zjawisko wypalenia zawodowego jest coraz częstszym zjawiskiem w środowisku zawodowym z sektora leczniczego, wychowawczego i socjalnego. Z tego też względu budzi obecnie szerokie zainteresowanie wśród coraz większej liczby badaczy. Jednak sam termin wypalenie (ang. burnout) w literaturze przedmiotu pojawił się w 1974 r. Jako pierwszy opisał ten syndrom H.J. Freudenberger.

Całość artykułu "Skąd wypalenie zawodowe u terapeutów?" można przeczytać w Biuletynie.

Czytaj więcej

Moje 24 Godziny 2016 nr 4

Idę drogą pełną szczęścia. Przytulam się do człowieka, który mnie kocha. Cieszymy się swoją obecnością. Łączymy dłonie, stopy... Dwie wyspy, które bez siebie nie mogą już żyć. Moje małżeństwo jest spełnieniem moich marzeń bo to, które mam jest najlepsze, jakie mogło mi się przytrafić. Wierzę, że myślenie pozytywne może zmienić codzienność małżeńską w życie pełne sensu.

Całość artykułu "Czasem życie płata figla." można przeczytać w Biuletynie.

Czytaj więcej
Biuletyn "Moje 24 Godziny" nr 2016/2

Moje 24 Godziny 2016 nr 3

"Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi określa szczegółowo zadania izb wytrzeźwień. Można wymienić tu m.in.: opiekę nad nietrzeźwymi osobami, wykonywanie wobec nich zabiegów higieniczno-sanitarnych, udzielanie pierwszej pomocy a także prowadzenie detoksykacji. Do zadań izb należy też profilaktyka oraz motywowanie nietrzeźwych do podjęcia leczenia odwykowego. (...)"

Całość artykułu "Izby wytrzeźwień - wstydliwy relikt PRL?" można przeczytać w Biuletynie.

Czytaj więcej
Biuletyn "Moje 24 Godziny" nr 2016/2

Moje 24 Godziny 2016 nr 2

"Zawsze miałem marzenia i pasje, ale alkohol przeszkodził w ich realizacji. Zapominałem o tym co ciekawe, rozwijające i co zdrowe. Kiedy odstawiłem ostatni kieliszek wiedziałem, że nie będzie łatwo. Wiedziałem, że nowa droga będzie wyboista. Chciałem szybko wszystko spłacać, nadrabiać to co zmarnowałem. Spłacałem nagromadzone długi, płaciłem alimenty, wynagradzałem wyrządzone zło. Czasem potykałem się o milowe kamienie ale zawsze jakoś dawałem radę podnieść się. (...)"

Całość nagrodzonego II miejscem eseju w konkursie "Nowe życie - nowe pasje" można przeczytać w Biuletynie.

Czytaj więcej
Biuletyn "Moje 24 Godziny" nr 2016/1

Moje 24 Godziny 2016 nr 1

"Nowe życie rozpoczęło się 25 lat temu. Był to czwartek i właśnie tego dnia po raz pierwszy od dłuższego czasu zobaczyłam świat trzeźwymi oczami. Był to świat pełen kolorów, uśmiechniętych ludzi ale też pełen obaw - czy dam radę. Były dni gorsze i lepsze, jednak w miarę upływającego czasu było coraz lepiej.(...)"

Całość nagrodzonego I miejscem eseju w konkursie "Nowe życie - nowe pasje" można przeczytać w Biuletynie.

Czytaj więcej