+ 48 539 001 800
+ 48 539 001 600
+ 48 539 001 500

Sygnały ostrzegawcze

Uzależnienie od alkoholu rozwija się stopniowo i nikt nie może powiedzieć, że uzależnił się np. 17 stycznia  o 22-giej. Z powodu systemu mechanizmów obronnych pomniejszających i zniekształcających rozmiary problemu, sama osoba zainteresowana orientuje się dość późno, iż coś niepokojącego dzieje się w jej życiu.

 

Czytaj więcej

Mity na temat alkoholu

Ponieważ alkohol jest powszechnie dostępny i spożywany w wielu sytuacjach społecznych, często ulegamy złudzeniu, że wiemy o nim wszystko. Jednak obserwacje specjalistów wskazują, że tak nie jest. Istnieje wiele błędnych i szkodliwych  przekonań na temat alkoholu, które określamy jako mity alkoholowe. Dla przykładu podamy kilka z nich.

Czytaj więcej

Jak działa alkohol

Alkohol etylowy, zawarty we wszystkich napojach alkoholowych: piwie, winie, wódce, jest substancją psychoaktywną. Posiada zdolność szybkiego przenikania do mózgu i wywołuje zmiany, których rodzaj i nasilenie są związane z poziomem stężenia alkoholu we krwi.

Czytaj więcej

Modlitwa

Boże użycz mi pogody ducha, odwagi i mądrości

Czytaj więcej

Desiderata

Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu, pamiętaj, jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi.

Czytaj więcej

Gdyby alkohol mógł się przedstawić

Gdyby alkohol mógł się przedstawić i przemówić wyglądało by to mniej więcej tak:

Czytaj więcej